Nasz zespół

Zespół Szkoły Języków Obcych AXON Rybnik składa się z doświadczonych lektorów, którzy są pasjonatami swojej pracy. Bardzo lubią uczenie oraz kontakt z ludźmi.

Hanna

Lektorka języka angielskiego i hiszpańskiego

Jestem nauczycielką języka angielskiego i hiszpańskiego a także tłumaczem przysięgłym. Ukończyłam Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego, odbyłam studia Universidad de La Coruña w ramach programu SOCRATES ERASMUS, Uniwersytet Wrocławski w ramach programu MOST oraz Podyplomowe Studia dla Tłumaczy w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych TRANSLA w Sosnowcu. Bardzo lubię swoją pracę, bo uczenie to moja pasja. Każda nowa grupa i nowy uczeń to dla mnie nowe wyzwanie. Uwielbiam dobre filmy, książki, podróże (zwłaszcza na rowerze) i jazz. Staram się wykorzystywać swoje zainteresowania w uczeniu. Chcę żeby moje lekcje były ciekawe, niekonwencjonalne i maksymalnie efektywne.

Renata

Lektorka języka niemieckiego

Jestem absolwentką Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego i nauczycielem dyplomowanym z piętnastoletnim stażem pracy. Lubię turystykę górską i rowerową, dobry film i rollercoastery 🙂 Moja praca jest moją pasją. To nie tylko doskonalenie języka obcego jako narzędzia, to także konfrontacja z trudną polsko-niemiecką historią, ale przede wszystkim poznawanie drugiego człowieka, wspieranie go, uświadamianie ludzkich możliwości, poświęcanie się wspólnemu hobby i praca nad osiągnięciem wspólnego celu. Zapraszam na spotkanie ze mną i z językiem niemieckim 😉

Agnieszka

Lektorka języka niemieckiego

Język niemiecki pozostaje od lat moją pasją, nauczanie niekończącą się  przyjemnością, a postępy i sukcesy moich kursantów ogromną radością.
Jestem absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Humboldta w Berlinie, gdzie zgłębiałam tajniki języka niemieckiego i kształcenia dorosłych, a od ponad 15 lat pracuję w Rybniku jako lektorka i tłumaczka

Tatiana

Lektorka języka rosyjskiego i angielskiego

Добрый день, jestem nauczycielką języka rosyjskiego „native speaker”, pochodzę z Rosji. Studiowałam filologię angielską, oraz metodykę nauczania języków obcych. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu kursów na wszystkich poziomach zaawansowania. Lubię uczyć; można powiedzieć że to jest jedna z moich pasji. Dodatkowo, frajdę w tym wszystkim przynosi mi kontakt z ludźmi, ponieważ daje mi on masę optymizmu oraz dużą dozę pozytywnej energii. Na swoich lekcjach oprócz nauki języka rosyjskiego staram się zaprzyjaźnić kursantów z przepiękną kulturą oraz tradycją Rosji, matrioszki i balalajki to nie wszystko:). Podczas zajęć razem z uczestnikami kursu staramy się znaleźć wspólne cechy pomiędzy językami polskim i rosyjskim. Uwielbiam podróżować i poznawać kultury oraz kuchnie świata.

Ania

Lektorka języka czeskiego

Ahoj, ahoj! W Czechach, ich języku, jestem zakochana od czasów, kiedy po raz pierwszy ten kraj odwiedziłam. Ze względu na bliskość granicy „czeskość” była obecna wszędzie i stała się też integralną częścią życia w małej, przygranicznej miejscowości. Dlatego też wybierając studia wybór padł na bohemistykę. Cieszę się, że mam możliwość uczenia innych nie tylko języka czeskiego, ale przekazywania także wielu innych aspektów kulturowych związanych z Republiką Czeską. Liczę na to, że z sukcesem uda mi się wzbudzać miłość do tego kraju u osób, które podejmą wyzwanie nauki tego jakże pięknego języka naszych południowych sąsiadów, co z powodzeniem można wykorzystać w życiu prywatnym i zawodowym.

Zofia

Lektorka języka włoskiego

Jestem  absolwentką filologii włoskiej i polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielką i lektorem z wieloletnim doświadczeniem. Moje zamiłowanie do języka włoskiego i włoskiej kultury nie jest bezinteresowne, wyznaję bowiem zasadę, że ,,znać inny język to posiadać drugą duszę” (Charlemagne).

Klaudia

Sekretarka

Nazywam się Klaudia. Przekraczając próg naszej szkoły trafisz od razu na mnie  : -) Jestem sekretarką i czuwam nad Axonową organizacją. Lubię podziwiać  niebo, podróżować, poznawać nowe kultury. Cenię kreatywność, oryginalność z nutką pozytywnego szaleństwa. Jestem osobą pogodną z dużymi pokładami cierpliwości. Specyfiką tej pracy jest kontakt z ludźmi, dzięki którym dostaję dużo dobrej energii i radości. Mam nadzieję, że za niedługo się zobaczymy i porozmawiamy o interesującym Cię kursie.  

Kornelia

Lektorka języka hiszpańskiego

¡Hola! Jestem Kornelia i jestem nową lektorką języka hiszpańskiego w Axonie. Jestem świeżo upieczonym magistrem filologii hiszpańskiej, którą studiowałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Określić się mogę również jako miłośniczka latynoskiej kuchni. Jak na prawdziwą hiszpańską duszę przystało, uwielbiam latynoskie rytmy, dlatego na moich zajęciach nie tylko będziecie praktykować język, ale i też dowiecie się jakie hity muzyki reggaetón królują na listach przebojów. Nie wyobrażam sobie życia bez podróży – szczególnie do słonecznych destynacji, które zwiedziłam podczas ponad rocznej pracy na pokładzie jako stewardessa. Na zajęciach staram się otaczać kursantów pozytywną energią, chętnie tłumaczę jeszcze niezrozumiałe zagadnienia i cieszę się z każdego sukcesu – nawet tego najmniejszego! Największy nacisk kładę na ćwiczenie umiejętności mówienia i wzbogacanie słownictwa nowymi słówkami. Zapraszam Was serdecznie na zajęcia, podczas których zrobię wszystko, abyście się zakochali w tym języku!

Dominika

Lektorka języka angielskiego

Nazywam się Dominika i jestem magistrem filologii angielskiej. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim, a potem kontynuowałam naukę w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu, gdzie poznawałam tajniki pracy tłumacza języka angielskiego. Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bardzo lubię uczyć, a sukcesy moich uczniów przynoszą mi ogromną satysfakcję 🙂

Michał

Lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. Poza tytułem magistra filologii angielskiej posiadam także tytuł licencjata języka biznesu.  Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu, zarówno grup jak i uczniów indywidualnych. Pracowałem z uczniami w niemal wszystkich grupach wiekowych, od uczniów szkół podstawowych po dorosłych chcących nauczyć się języka na emeryturze. Jestem wesołą i otwartą osobą i z chęcią poznam nowych uczniów.