NASZ ZESPÓŁ

 

Zespół Szkoły Języków Obcych AXON Rybnik składa się z doświadczonych lektorów, którzy są pasjonatami swojej pracy. Bardzo lubią uczenie oraz kontakt z ludźmi.

1 Język angielski

 

Hania Jestem nauczycielką języka angielskiego i hiszpańskiego a także tłumaczem przysięgłym. Bardzo lubię swoją pracę, bo uczenie to moja pasja. Każda nowa grupa i nowy uczeń to dla mnie nowe wyzwanie. Uwielbiam dobre filmy, książki, podróże (zwłaszcza na rowerze) i jazz. Staram się wykorzystywać swoje zainteresowania w uczeniu. Chcę żeby moje lekcje były ciekawe, niekonwencjonalne i maksymalnie efektywne.

Marlena Jestem absolwentką filologii angielskiej, zawsze chciałam uczyć dzieci i młodzież, jednak odnajduję się także w nauczaniu dorosłych. Moją pasją jest nie tylko język angielski ale także dobra książka i film. Swoich uczniów zawsze staram się traktować indywidualnie i z entuzjazmem przekazuję im swoją widzę. W swojej pracy najbardziej lubię kontakt z ludźmi a ich sukcesy (nawet te najmniejsze) dają mi dużo satysfakcji.

Marcin Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na wydziale filologii angielskiej. Jestem lektorem z wieloletnim doświadczeniem i z zaangażowaniem w pracę. Prowadzę zajęcia w sympatycznej i miłej atmosferze dzięki czemu stres zredukowany jest do minimum. Zawsze jestem otwarty na propozycje i sugestie kursantów. Interesuję się kulturą, muzyką oraz podróżami. Wolny czas spędzam ze znajomymi, odwiedzając kolejne wyspy lub w rodzinnym gronie.

 

2 Język Niemiecki

 

Ania Jestem absolwentką NKJO w Raciborzu i UŚ. Od 9 lat realizuję się ucząc języka niemieckiego. Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją. Sukces mojego ucznia jest moim sukcesem!

 

3 Język Francuski

 

Karolina Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracuję jako lektor języka francuskiego. Dzielenie się znajomością jednego z najpiękniejszych języków nowożytnych świata z innymi jest dla mnie źródłem inspiracji zawodowej i osobistej. Każda osoba, z którą mam przyjemność pracować to postać charakteryzująca się indywidualnością i charyzmą dzięki którym ja również wiele się uczę i rozwijam się nie tylko jako nauczyciel lecz również jako człowiek. Staram się prowadzić swoje zajęcia w miłej i przyjaznej atmosferze, dbając o to, aby moi uczniowie wychodzili z zajęć zawsze z uśmiechem na ustach i „wielkim apetytem” na kolejną lekcję. Moim priorytetem w byciu nauczycielem zawsze było i jest rozwijanie nie tylko wszystkich kompetencji językowych, niezbędnych w komunikowaniu się z innymi ale wzbudzanie w swoich podopiecznych ciekawości kraju i ludzi, gdzie język francuski ma status języka ojczystego lub oficjalnego; dlatego tak dużą wagę przykładam do realizacji tematów związanych z cywilizacją i kulturą Francji oraz innych krajów francuskojęzycznych. Każdy najmniejszy postęp moich uczniów to dla mnie powód do dumy bo przecież ich sukces jest moim sukcesem. A prywatnie? Francja fascynuje mnie od dwudziestu lat. Kocham francuską kuchnię-szczególnie desery. Moją pasją są książki i dobre francuskie kino. Od niedawna stawiam „pierwsze kroki” w tenisie ziemnym, który uczy mnie wytrwałości w dążeniu do celu i pokory. Jestem również wielką fanką piłki nożnej a szczególnie drużyny Olympique Marsylia. Stephen Clark napisał świetną książkę zatytułowaną „1000 lat wkurzania Francuzów”, ja natomiast chciałabym przedstawić wszystkim zainteresowanym 1000 powodów, za które pokochacie język francuski.

 

4 Język Włoski

 

Dominika Jestem absolwentką Filologi włoskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracuję jako lektor języka włoskiego oraz jako przedstawiciel handlowy na rynek włoski. Moją pasją są podróże. Staram się, aby moje zajęcia były równie barwne i ciekawe jak sama Italia! Ze mną nie tylko nauczysz się mówić po włosku, ale również dowiesz się jak przyrządzić risotto oraz jakiego wina warto napić się będąc we Włoszech. A presto! :-)

 

5 Język Rosyjski

 

Tatiana Добрый день, jestem nauczycielką języka rosyjskiego „native speaker”, pochodzę z Rosji. Studiowałam filologię angielską, oraz metodykę nauczania języków obcych. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu kursów na wszystkich poziomach zaawansowania. Lubię uczyć; można powiedzieć że to jest jedna z moich pasji. Dodatkowo, frajdę w tym wszystkim przynosi mi kontakt z ludźmi, ponieważ daje mi on masę optymizmu oraz dużą dozę pozytywnej energii. Na swoich lekcjach oprócz nauki języka rosyjskiego staram się zaprzyjaźnić kursantów z przepiękną kulturą oraz tradycją Rosji, matrioszki i balalajki to nie wszystko :) Podczas zajęć razem z uczestnikami kursu staramy się znaleźć wspólne cechy pomiędzy językami polskim i rosyjskim. Uwielbiam podróżować i poznawać kultury oraz kuchnie świata.

 

6 Język czeski

 

Agnieszka Jestem absolwentką filologii słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczę w wielu szkoleniach, warsztatach w Pradze dla nauczycieli języka czeskiego jako obcego języka. Jako lektor języka czeskiego pracuję od 8 lat. Praca z ludźmi daje mi dużo satysfakcji. Zajęcia języka czeskiego prowadzę w przyjaznej atmosferze. Na zajęciach wykorzystuję przede wszystkim zdolności językowe, ale również wiele pomocy naukowych, multimedialnych oraz wiedzę praktyczną o naszych południowych sąsiadach. Interesują mnie podróże.

 

6 Język hiszpański

 

Kasia ¡Hola! Jestem absolwentką Latynoamerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego a także Filologii Hiszpańskiej Uniwersytetu Śląskiego. Język hiszpański jest moją pasją, a pasją należy zarażać innych! Uważam, że zajęcia z nauki języka nie powinny być nudne, dlatego wprowadzam również elementy kultury hiszpańskiej oraz regionu Ameryki Łacińskiej. Lubię widzieć na twarzach kursantów zaciekawienie i chęć do dalszej eksploracji tematu. W wolnych chwilach zanurzam się w historię sztuki, muzykę, film i piesze wędrówki z ukochanym psem. Kocham podróżować i poznawać nowych ludzi.

 

Sekretariat

Klaudia Przekraczając próg naszej szkoły trafisz od razu na mnie : -) Jestem sekretarką i czuwam nad Axonową organizacją. Lubię podziwiać niebo, podróżować, poznawać nowe kultury. Cenię kreatywność, oryginalność z nutką pozytywnego szaleństwa. Jestem osobą pogodną z dużymi pokładami cierpliwości. Specyfiką tej pracy jest kontakt z ludźmi, dzięki którym dostaję dużo dobrej energii i radości. Mam nadzieję, że za niedługo się zobaczymy i porozmawiamy o interesującym Cię kursie.