NASZ ZESPÓŁ

 

Zespół Szkoły Języków Obcych AXON Rybnik składa się z doświadczonych lektorów, którzy są pasjonatami swojej pracy. Bardzo lubią uczenie oraz kontakt z ludźmi.

1 Język angielski

Hania
Jestem nauczycielką języka angielskiego i hiszpańskiego a także tłumaczem przysięgłym. Bardzo lubię swoją pracę, bo uczenie to moja pasja. Każda nowa grupa i nowy uczeń to dla mnie nowe wyzwanie. Uwielbiam dobre filmy, książki, podróże (zwłaszcza na rowerze) i jazz. Staram się wykorzystywać swoje zainteresowania w uczeniu. Chcę żeby moje lekcje były ciekawe, niekonwencjonalne i maksymalnie efektywne.

Marlena
Jestem absolwentką filologii angielskiej, zawsze chciałam uczyć dzieci i młodzież, jednak odnajduję się także w nauczaniu dorosłych. Moją pasją jest nie tylko język angielski ale także dobra książka i film. Swoich uczniów zawsze staram się traktować indywidualnie i z entuzjazmem przekazuję im swoją widzę. W swojej pracy najbardziej lubię kontakt z ludźmi a ich sukcesy (nawet te najmniejsze) dają mi dużo satysfakcji.

Marcin
Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na wydziale filologii angielskiej. Jestem lektorem z wieloletnim doświadczeniem i z zaangażowaniem w pracę. Prowadzę zajęcia w sympatycznej i miłej atmosferze dzięki czemu stres zredukowany jest do minimum. Zawsze jestem otwarty na propozycje i sugestie kursantów. Interesuję się kulturą, muzyką oraz podróżami. Wolny czas spędzam ze znajomymi, odwiedzając kolejne wyspy lub w rodzinnym gronie.                                                                                                      

Ania
Ania – absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Opolskim, a także kursu Business Writing na Georgetown University w Waszyngtonie. Dyplomowany animator czasu wolnego w turystyce, wychowawca kolonijny, kierownik placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Prywatnie instruktor Związku Harcerstwa Polskiego, miłośniczka pieszych wędrówek i wszelkich podróży. Optymistka. Wychodzi z założenia, że w życiu chodzi o to by mieć odwagę i zmieniać rzeczy, które można zmienić, mieć cierpliwość do rzeczy których zmienić nie można i mądrość aby odróżnić jedno od drugiego.

2 Język Niemiecki

Ania
Jestem absolwentką NKJO w Raciborzu i UŚ. Od 9 lat realizuję się ucząc języka niemieckiego. Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją. Sukces mojego ucznia jest moim sukcesem!

3 Język Francuski

Karolina
Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracuję jako lektor języka francuskiego. Dzielenie się znajomością jednego z najpiękniejszych języków nowożytnych świata z innymi jest dla mnie źródłem inspiracji zawodowej i osobistej. Każda osoba, z którą mam przyjemność pracować to postać charakteryzująca się indywidualnością i charyzmą dzięki którym ja również wiele się uczę i rozwijam się nie tylko jako nauczyciel lecz również jako człowiek. Staram się prowadzić swoje zajęcia w miłej i przyjaznej atmosferze, dbając o to, aby moi uczniowie wychodzili z zajęć zawsze z uśmiechem na ustach i „wielkim apetytem” na kolejną lekcję. Moim priorytetem w byciu nauczycielem zawsze było i jest rozwijanie nie tylko wszystkich kompetencji językowych, niezbędnych w komunikowaniu się z innymi ale wzbudzanie w swoich podopiecznych ciekawości kraju i ludzi, gdzie język francuski ma status języka ojczystego lub oficjalnego; dlatego tak dużą wagę przykładam do realizacji tematów związanych z cywilizacją i kulturą Francji oraz innych krajów francuskojęzycznych. Każdy najmniejszy postęp moich uczniów to dla mnie powód do dumy bo przecież ich sukces jest moim sukcesem. A prywatnie? Francja fascynuje mnie od dwudziestu lat. Kocham francuską kuchnię-szczególnie desery. Moją pasją są książki i dobre francuskie kino. Od niedawna stawiam „pierwsze kroki” w tenisie ziemnym, który uczy mnie wytrwałości w dążeniu do celu i pokory. Jestem również wielką fanką piłki nożnej a szczególnie drużyny Olympique Marsylia. Stephen Clark napisał świetną książkę zatytułowaną „1000 lat wkurzania Francuzów”, ja natomiast chciałabym przedstawić wszystkim zainteresowanym 1000 powodów, za które pokochacie język francuski.

4 Język Włoski

Dominika
Jestem absolwentką Filologi włoskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracuję jako lektor języka włoskiego oraz jako przedstawiciel handlowy na rynek włoski. Moją pasją są podróże. Staram się, aby moje zajęcia były równie barwne i ciekawe jak sama Italia! Ze mną nie tylko nauczysz się mówić po włosku, ale również dowiesz się jak przyrządzić risotto oraz jakiego wina warto napić się będąc we Włoszech. A presto! :-)

Magdalena
Urodziłam się i mieszkam w Rybniku. Ukończyłam studia w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu i zdobyłam tytuł magistra filologii włoskiej.Jestem nauczycielem i tłumaczem języka włoskiego, jest to jednak nie tylko moja praca, ale i pasja.Interesuję się dydaktyką nauczania języków obcych, szczególnie wykorzystaniem nowoczesnych technologii i metod w nauczaniu, literaturą brytyjską i amerykańską, muzyką i kuchnią włoską. Lubię podróżować, poznawać nowych ludzi i kultury oraz aktywnie spędzać wolny czas.

5 Język Rosyjski

Tatiana
Добрый день, jestem nauczycielką języka rosyjskiego „native speaker”, pochodzę z Rosji. Studiowałam filologię angielską, oraz metodykę nauczania języków obcych. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu kursów na wszystkich poziomach zaawansowania. Lubię uczyć; można powiedzieć że to jest jedna z moich pasji. Dodatkowo, frajdę w tym wszystkim przynosi mi kontakt z ludźmi, ponieważ daje mi on masę optymizmu oraz dużą dozę pozytywnej energii. Na swoich lekcjach oprócz nauki języka rosyjskiego staram się zaprzyjaźnić kursantów z przepiękną kulturą oraz tradycją Rosji, matrioszki i balalajki to nie wszystko :) Podczas zajęć razem z uczestnikami kursu staramy się znaleźć wspólne cechy pomiędzy językami polskim i rosyjskim. Uwielbiam podróżować i poznawać kultury oraz kuchnie świata.

6 Język czeski

Zuzia
Jestem absolwentką Ostravské univerzity v Ostravě na kierunku Český jazyk a literatura.
Moją pasją jest nauczanie. W swojej pracy wykorzystuję różne metody nauczania. Zależy mi jednak przede wszystkim na konwersacji. W nauczaniu ważny jest też dla mnie dobry kontakt ze słuchaczami i satysfakcja z ich nawet najmniejszych postępów.
Uwielbiam tańczyć i śpiewać a w wolnych chwilach jeździć na motocyklu

 

Sekretariat

Klaudia
Przekraczając próg naszej szkoły trafisz od razu na mnie : -) Jestem sekretarką i czuwam nad Axonową organizacją. Lubię podziwiać niebo, podróżować, poznawać nowe kultury. Cenię kreatywność, oryginalność z nutką pozytywnego szaleństwa. Jestem osobą pogodną z dużymi pokładami cierpliwości. Specyfiką tej pracy jest kontakt z ludźmi, dzięki którym dostaję dużo dobrej energii i radości. Mam nadzieję, że za niedługo się zobaczymy i porozmawiamy o interesującym Cię kursie.